לידה טבעית

כמו שאת בטח כבר יודעת, ישנם סוגים שונים של לידות ולידה לא בהכרח חייבת להיות חוויה קשה. לידה טבעית למשל זו הלידה שכמעט כולן היו מעדיפות. אך בכדי ללדת לידה טבעית האישה חייבת לסמוך על הגוף שלה ועל התחושות והאינטואציות שלה. מדוע? משום שבלידה טבעית הבחורה צריכה להרגיש את הסימנים שהגוף נותן לה ולעשות בדיוק מה שהוא אומר. כאשר האישה מצליחה לקלוט את הקצב שהגוף מכתיב ולעמוד בו – הלידה תהיה לידה טבעית ונינוחה.  עשהאל דרייר.

איך הופכים לידה טבעית לחוויה חיובית?

כמו כל דבר בחיים, בשביל לחוות לידה טבעית בצורה טובה ונעימה – את חייבת לרכוש את הידע והכלים הנכונים מבעוד מועד. ידע זה כוח וידע שווה המון. כאשר אישה יודעת מה לעשות בכל שלב בלידה, מתי לנשום, מתי להוציא אוויר, מתי להישאר רגועה ובאילו תנוחות להיעזר – הכל הופך להיות הרבה יותר פשוט. הרי הפחד הגדול ביותר זה שלא יודעים מה הולך לקרות. אבל אישה שהתעניינה ורכשה את הידע עוד לפני הלידה – תדע בדיוק מה עתיד לבוא ושום דבר לא יפתיע אותה. היא גם תרגיש מוכנה וחזקה לקראת הלידה וההרגשה הזו מאוד חשובה לפני לידה טבעית.

בגדול, הכלל החשוב ביותר בלידה טבעית הוא להשאיר כל הזמן את השליטה בלידה בידיים שלך. הרופאים ייתנו לך לשלוט על הלידה שלך כל עוד שום דבר מסוכן לא יקרה. שימי לב שאת זו שבוחרת כיצד לנוע, באיזו תנוחה להיות, מתי לנשום ומי את רוצה שיתמוך בך בזמן הלידה. עם שיעורי בית נכונים – כל המרכיבים הללו יעזרו לך מאוד בלידה הטבעית.

המרכיבים החשובים בלידה טבעית

תנועה נשימה הם המרכיבים החשובים ביותר למי שרוצה ללדת לידה טבעית. בא נפרט:

תנועה:

כאשר גופך יהיה בתנועה ולא בתנוחה סטטית – את תוכלי להתמקד בלידה ופחות בכאבים. בנוסף, כאשר את בתנועה – את עוזרת לתינוק שלך לנוע בתעלת הלידה ומקדמת את תהליך הלידה.

נשימה:

נשימה נכונה עוזרת להפחית את הכאב ולזרז את תהליך הלידה באופן משמעותי! כאשר הגוף שלך מקבל חמצן כמו שצריך, הוא יתפקד טוב יותר ורמת הכאב תפחת. בנוסף, החמצן שאת שואפת מגיע גם אל התינוק וזה מקל עליו לצאת לאוויר העולם. דבר נוסף: כאשר תהיי מרוכזת בנשימות שלך – את תוכלי להתרכז יותר בתהליך הלידה ופחות בכאבים הנלווים.

כאשר התנועות והנשימות שלך יתבצעו בצורה תקינה – לידה טבעית תוכל להתבצע בקלות יותר, עם הרבה פחות כאב. דגש חשוב: לשים לב לסימנים שהגוף מסמן לך. הוא יגיד לך בדיוק מתי לנשום, מתי לזוז ולאן ועוד. רק להיות קשובה ומרוכזת ולהגיעה מוכנה. שיהיה בהרבה מזל טוב ובהצלחה!